]

                                                                                                                       


 • 31 - Bunshee 16.09.2009 :: 17:58

  Comment (10)

  Widzę, że obrazki Bugbear nie wywołały zbyt wielkiego entuzjazmu wśród komentujących, nie wiem jak z tymi milczącymi. W każdym razie ja też nie przepadam za nimi, ale w każdym świecie czai się zło - większe albo mniejsze, ale jest. A poza tym niektórym jednak mogły przypaść do gustu;).
  Banshee
   są to zjawy w postaci kobiecej, zwiastują śmierć. Zazwyczaj przywiązuje się do jednego domostwa i snuje się w jego pobliżu. Gdy ktoś ma niedługo umrzeć, Banshee przepowiada to, głośno, przeraźliwie lamentując, co często nazywamy wręcz skowytem.
  Gdy banshee pokaże się komuś "osobiście", przepowiada śmierć konkretnie jemu. Może też ją wróżyć, piorąc rzeczy domownika, który zginie.
  Banshee są zazwyczaj piękne; ubrane na biało, mają bladą cerę i jasne włosy, choć niektórzy podają też, że są szkaradne i umrzeć można od samego spojrzenia na zjawę.
  Czasem mówi się, że Banshee można spotkać również na bagnach, a według niektórych podań, złapana w sieci Banshee może spełnić trzy materialne życzenia, jednak tu wieje trochę bajką o złotej rybce;)

  A teraz obrazki.

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  No to tyle na dzisiaj. Teraz przedstawie stworzenia na literę C.
  Centaur, Cerber, Chimera, Cyganki oraz upragnieni Czarodzieje
  Pozdrawiam xD

  Comment (10)
 • |