]

                                                                                                                       


 • 44 - Atlantyda 26.10.2009 :: 16:38

  Comment (4)

  Czy istniała naprawdę? Kto ją zamieszkiwał? Na jakim poziomie byli ci, którzy ja zamieszkiwali? Co się z nią stało? Na te pytania postaram się odpowiedzieć niniejszym artykułem.

   
  Podania mówią o niej jako pięknej krainie, z wspaniała stolicą, rozwiniętą techniką i zapierającą dech w piersiach architekturą zamieszkaną przez żeglarzy. Mówią, że jej zagłada była karą za pokusy jakim ulegli jej mieszkańcy. Atlantydę znamy z zapisków platona, starożytnego filozofa. Pochodzą one z 400 roku p.n.e. Jednak naukowcy z XX i XXI podczas swych badań doszli do wniosku, ze mogła istnieć naprawdę, a nie być mitem czy wymysłem starożytnego filozofa.
  Stolica Atlantydy

  Małżeństwem ,które poświeciło wiele pracy nad Atlantydą jak i jej cywilizacja są Rand i Rose Flem- Ath. Na podstawie badań nad manuskryptami i mapami udało im się odkryć, że została ona zniszczona przez kataklizm 1000 lat później niż początkowo sadzono (96000 r.p.n.e).Według ich teorii (wzorowanej na innej należącej do Charlesa Hapgooda, która poparł tez Albert Einstein) kataklizm mógł być spowodowany zjawiskiem „przemieszczania się skorupy ziemskiej”. Inaczej to nazwisko nazywamy: dryfującymi kontynentami, bądź płytami tektonicznymi. Według niej masy skalne przemieszczają się 16. km przez milion lat, jednak pomysłodawca omawianej teorii twierdził, ze może to nastpaic nagle i bez ostrzeżenia, tak iż całe kontynenty mogą zniknąć bez śladu- tak jak się rzekomo stało w przypadku Atlantydy.  Poza opisana teoria o płytach tektonicznych, który następstwem mogła być powódź, istnieje też druga mówiącej o zmianie klimatu i zamarznięciu kontynentu (ponoć jest nią dzisiejsza Antarktyda). Jednak jakikolwiek nie byłby powód zagłady Atlantydy, ktoś w jakiś sposób mógł ją przeżyć. O fakcie gdzie się udamy, znowu natrafiamy na masę hipotez . Jedna z nich mówi o tym, że mieszkańcu ginącego kontynentu schronili się w górach. A dokładnie tych najwyższych z których pochodzą ślady najstarszych kultur rolniczych: okolice jez Titicaca w Andach; góry Tajlandii i Etiopii oraz kraje takich starożytnych cywilizacji jak: Egipcjanie, Majowie, czy Aztekowie. Istnieją też teorię mówiące o tym, że na te tereny Atlantydzi dotarli przed katastrofą.

  Niemniej istnieją dowody, które niektórzy naukowcy traktują jako spuściznę po zaginionej cywilizacji. Oto przykłady:

  -w 1513 r turecki admirał Piri Reisa stworzył mapę, w której nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt iż znajdowały się na niej lądy ówczesnym mu ludziom nieznane tj: wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej i Antarktydy. Badacze do dziś nie potrafią wyjaśnić skad Reisa znalazł materiały na podstawie których opracował ową mapę, która odpowiada rzeczywistości.  -kolejną mapę sporządził Oronteusz Fineusz. Jego mapa Atlantydy przedstawia szczegółowo: rzeki, góry i równiny, które zgadzają się ze współczesnym planami Antarktydy.

  -budowle stawiane przez Majów i Azteków mogły być zbudowane na podstawie wiedzy zdobytej przez Atlantydów.

  -podobnie rzecz ma się do egipskich piramid i sfinksa. Ten drugi jest najprawdopodobniej starszy niż sądzono dotychczas, bowiem może posiadać ponad 10 tys lat (cywilizacja starożytnego Egiptu datowana jest na ok. 4000 lat). Sensacyjne odkrycia dotyczą również piramid. Ich układ odpowiada dawnemu układowi gwiazdozbioru Oriona( układ gwiazd widzianych z Ziemi zmienia się pod kątem nachylenia osi ziemskiej. Pełen cykl ruchu gwiazd trwa 2600 lat).

  - Okolice jeziora Titicaca w Andach; góry Tajlandii i Etiopii noszą ślady najstarszych kultur rolniczych datowanych na ok. 9600 r (ten sam okres podaje Platon jako zagładę Atlantydy).  W kolejnej notce dridery. Pozdrawiam xD  Comment (4)
 • |