]

                                                                                                                       


 • 55 - Magiczne kamienie 16.11.2009 :: 18:27

  Comment (6)

  Najważniejsze właściwości niektórych kamieni:
  Agat - z powodu tego, że pochodzi z Doliny Szczęścia, nazywany został "dobry" i za taki kamień się go też uważa. Daje radość, przywraca spokój ducha. Przydatny w magii płodności, rozpoczynania. Jest to dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie. Przeciwdziała kłótniom domowym, strzeże ogniska domowego. Powinien być w każdej sypialni po to, aby małżonkowie nie odwracali się do siebie plecami, żeby się kochali i żyli w wielkiej zgodzie i miłości. Agat noszony przez dzieci chroni je przed złymi i złośliwymi duchami. Uważa się, że podnosi naturalną witalność i energię oraz zwiększa zaufanie do osoby, która go nosi. Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia.

  Ametyst- chroni przed tym, co złe i przynosi spokój.

  Turkus- przynosi wyciszenie, porządkuje emocje, otwiera na najwrażliwsze uczucia. Wzmacnia także więzi między partnerskie.

  Agat- wzmacnia naszą osobowość, dzięki czemu czujemy się pewniej i polepsza nasze samopoczucie.

  Awenturyn- Ten zielony kamień łączy z naturą, stosuje się go w magii mocy. Awenturyn jest wzmacniaczem i przekaźnikiem energii przyrody lasów, łąk i pól. Pomaga czerpać energię, otwiera nas na naturę.
  Uspokaja i ułatwia relaksowanie się przed snem. Zmniejsza napięcie i łagodzi szok. Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha.
  Jest amuletem przyciągającym dostatek, przywabia fortunę. Jednak trzeba pamiętać, że fortuna to nie tylko finanse ale ogólnie dobrobyt.

  Malachit- wpływa pozytywnie na więzi partnerskie w związkach, poprawia wzrok i leczy stany reumatyczne, pomaga na dobry sen. Zalecany kobietą w ciąży, gdyż pomaga łatwiej znieść niedogodności tego stanu oraz zapobiega komplikacjom zarówno podczas ciąży jak i porodu.

  Karneol- wzmacnia żywotność i wpływa pozytywnie na twórczość. Zapobiega przeziębieniom i dolegliwością związanym z układem trawiennym i krążeniowym.

  Hematyt- chroni przed złem, dodaje odwagi i pewności siebie, przynosi szczęście i zagojenie trudnych do zagojenia i uciążliwych ran. Kryształ górski- ma dwa działania: kryształ po9trafi zarówno pobudzić organizm do działania jak i pozwala wyciszyć i ukoić umysł. Bursztyn (Jantar)- Pozwala cieszyć się życiem, jak i wzmacnia i regeneruje organizm. Znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetyce. A oto „przepis” na nalewkę z bursztynu: zalać spirytusem, codziennie raz wstrząsnąć- postępować tak przez dwa tygodnie, a nalewka będzie gotowa. Stosuje się ją przy: bólach głowy, migrenie, przeziębieniu, bólach reumatycznych poprzez nacieranie chorych miejsc (chodzi oczywiście o wszystkie wymienionych przeze mnie schorzenia)

  Chryzokola - Wnosi równowagę, harmonizuje energie, łagodzi emocjonalne przeciążenia (koi lęki i poczucie winy), oczyszcza z negatywnych aspektów, przynosi wewnętrzny spokój i zadowolenie. Wspaniały kamień medytacyjny.
  Chryzokola polecana jest przy porodzie: odpręża i obdarza rodzącą zaufaniem do przebiegu naturalnych procesów.

  Cytryn- kamień szlachetny, którego posiadanie można polecić wszystkim ludziom, którzy bardzo nerwowo przeżywają sytuacje kluczowe takie jak: egzaminy, nowa praca. Dzieje się tak, dla tego, iż kamień ów wzmacnia w nas pewność w siebie. Leczy ponoć także takie choroby psychiczne jak: nerwice i depresja. Ponadto leczy układ trawienny i....trądzik. Sposobem na zdrową cerę jest włożenie umytego cytrynu do nie gazowanej wody i pozostawienie go w niej przez 12, lub 24 godziny. Następnie wypicie jej  lub natarcie nią cery.

  Diament - wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. Wydłuża życie, chroni przed obłędem. Działa przeciw schorzeniom kości i gruczołów oraz do stymulowania grasicy. Dawniej stosowano przy zaburzeniach równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Dzięki swojej mocy tworzy osłonę przed osobami, które wysyłają do nas negatywne fale - diament natychmiast zwraca je i przesyła podwojone do wysyłającego. Posiada doskonale światło, ukryte boskie światło, wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby je prześwietlić i oczyścić.

  Dioptaz (szmaragdowo-zielony) wzmacnia serce, wyczula intuicję i natchnienie do nowych idei. Ożywia pobudza do walki z chorobą. Nazwa pochodzi z greckiego co oznacza "widzieć przez" i pomaga w jasnowidzeniu. Noszony pomaga określić - odkryć tajemnice miejsca i skarby.

  Fluoryt (zielony, fioletowy)Leczy niesprawność mózgu, przepracowanie. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia.

  Granat (czerwony) Choroby serca, skóry, stany zapalne, przyspieszenie pulsu. Granat posiada wiele różnokolorowych odmian ale tu omawiamy almandyn. Ciemna czerwień almandynu aktywizuje organy rozrodcze, reguluje krążenie krwi i pomaga przy anemii. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie. Pobudza energię seksualną. Rycerze zabierali go w bój, wierząc, że zapewni im nietykalność. Ożywia komórki krwi poprawiając krążenie a co za tym idzie popęd płciowy likwidując impotencję.

  Heliotrop (zielony w czerwone prążki) Hemoroidy, kamienie nerkowe, choroby jelit, żylaki, zadyszka, krwotoki z nosa. Kamień błędnie mylony z krwawnikiem.

  Hematyt (czarny, metaliczny) Skurcze łydek, kłopoty z nerkami, nadciśnienie oczne, bezsenność, regulator ciśnienia, regulator snu, przeciwdziała reumatyzmowi, obniża zbyt wysoką ciepłotę ciała. Przeciwdziała wrzodom.

  Jadeit Nadkwasota, stres, bóle kolan, wrzód żołądka, epilepsja. Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.

  Jaspis (różnokolorowy) Kamień cudowny, strzeże od bólu głowy i letargu. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi. Noszony był przez żołnierzy jako talizman przed śmiertelnym upływom krwi. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką ).

  Kamień Księżycowy Puchlina, nudności, bóle żołądka, obstrukcje, bezpłodność, bolesne miesiączki. Pobudza do życia uczuciowego, jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyznom pomaga w otwarciu na kobiecość.

  Karneol (czerwony) Gorączka, choroby jelit, zapalenie uszu, zapalenie nerwu kulszowego, zatrucie krwi.

  Koral Pobudza, ogrzewa i ożywia. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie. Wzmacnia siły i wzrost. Pobudza strumień miłości.

  Kocie oko (niebieskawe) Drogi oddechowe. Pobudza pamięć. Uwalnia blokady czakr.

  Kryształ Górski (przezroczysty jasny) Krwotoki, reumatyzm, bolesne miesiączki, napięcia nerwowe, angina. Używa się przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Działa jako odpromiennik.

  Krzemień (szary, pasy) Przywraca spokój ducha, stłumia niepokój w obliczu kłopotów. Wzmacnia układ odpornościowy.

  Kunzyt Jest odmianą Spodumenu, fioletowo-czerwony, liliowy to kunzyt a jasny zielonkawy to hiddenit. Jest to kamień pomagający odzyskać przytomność, wyjść ze śpiączki. Masujemy chorego z góry na dół.

  Kwarc Dymny Choroby palaczy, nerwowość, głuchota, wpływa na płodność, daje siłę słabym i chwiejnym ludziom.

  Kwarc Różowy Niepokoje, biegunki, kłopoty z jelitami, problemy wieku dojrzewania.

  Kwarc z rutylem (włosy Wenus) Leczy zaziębienia i tarczycę. Pomaga artystom w wejściu w stan natchnienia poprzez oświetlenie ich duszy zastygłymi igiełkami rutylu uważanymi niegdyś za promyki słońca.

  Lapis Lazuli (błękitny) Tromboza, stres, niespokojny sen, złe krążenie, koszmary senne, obrzęki, epilepsja.

  Lidyt (czarny, białe wstęgi) Jest kotwicą energii, zatrzymuje ją. Rozpuszcza negatywne stany do stanu normalnego funkcjonowania. Gdy ma więcej białych żyłek rodzi się w nas harmonia i spokój. Pomaga w zapamiętywaniu snów. Dodatkowo wzmacnia inne kamienie, które są obok niego.

  Magnetyt (brunatny)Rwa kulszowa, choroby nerwowe, bóle głowy, młodzieńcza bezpłodność. Złamania kości.

  Magnezyt (biały) Otyłość, puchlina wodna.

  Malachit (zielony) Reumatyzm, astma, skleroza złożona, choroba Parkinsona, choroby serca, hemoroidy.

  Morion (czarny ) Pomaga wyjść z różnego typu nałogów, oddala negatywne energie powodując pozytywne zachowanie.

  Obsydian (czarny brąz) Wzmacnia męskość, daje siłę mięśnia, wnosi właściwości duszy w ciało. Wzmacnia męską energię przepływu krwi. Wzmacnia jelita i żołądek.

  Onyks- choć często kojarzony ze śmiercią ma charakter wyciszający i oczyszczający. Poza wspomnianą śmiercią i przemijaniem symbolizuje także odrodzenie- czyli życie.

  Opal (biały)Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest tak jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji.

  Perła Wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną.

  Perydot (Chryzolit,Oliwin) zielone Wypadanie włosów, depresje, choroby serca i płuc, brodawki, nowotwory.

  Piryt (złoty błyszczący) Wrzody, stany zapalne, zwężenia naczyń krwionośnych, gorączka, biegunki.

  Rodochrozyt Senność, niepokój, choroba Parkinsona, nerwowość, skleroza złożona.

  Rodonit (różowy w czarne prążki) Niepokój, stres, bóle głowy, skurcze.

  Rubin (czerwony) Gorączka, gruźlica, krwawienia, apatia. Wzmacnia serce.

  Selenit Usuwa emocjonalne wzburzenia lub dezorientację. Doskonały materiał na różdżkę. Rozwija zdolności telepatyczne. Wnosi światło w nasze myśli.

  Sodalit (niebieskawy) Dobra przemiana materii. Kojący wpływ na system nerwowy.

  Sugilit Wzmacnia wątrobę i stymuluje gruczoły hormonalne, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi, likwiduje wrażenie odstawania.

  Szafir (niebieski) Choroby oczu, nerwowość, krwawienia. Obniżenie gorączki.

  Szmaragd (zielony) Zanik pamięci, anemia, bezsenność, choroby tropikalne. Przypisuje się właściwości bakteriobójcze.

  Topaz (miodowy, jasny) Wysokie ciśnienie, wyczerpanie, tromboza, nerwowość, wysypki, bóle serca, żylaki, odra i świnka.

  Turkus (niebieski) Malkontenctwo, grypa, choroby wątroby i śledziony. Wpływa na błędnik i pomaga w zachowaniu równowagi.

  Turmalin (kolorowy) Depresja, jąkanie, nie zrównoważenie, nerwowość. Stwardnienie rozsiane. Choroba lokomocyjna i zawroty głowy.

  Tygrysie oko (żółty) Astma, depresja, skurcze jelit. Ogrzewa ciało i pomaga szybciej pokonać przeziębienia. Wzmacnia ostrość wzroku. Uwalnia blokady emocjonalne.

  Eliksiry z kamieni

  Eliksiry, nalewki są to płynne preparaty zrobione z kamieni. Przygotowuje się je przez umieszczenie kamieni w czystej wodzie i pozostawienie na kilka godzin w słońcu. Woda, która w ten sposób została naładowana energiami kamieni, może zostać przefiltrowana i zakonserwowana alkoholem.
  Eliksiry z klejnotów (kamieni szlachetnych, półszlachetnych, bursztynu czy skamieniałego drewna i innych) są niezwykle pomocne w leczeniu dolegliwości spowodowanych przez negatywne myśli i emocje. Stosuje się dawkę 10 kropli dwa razy dziennie przez miesiąc. Jeśli jest to konieczne, można podawać eliksir częściej, na przykład po 5 kropli cztery razy dziennie. Można go stosować bez rozcieńczania albo rozcieńczony źródlaną wodą i konserwowany odrobiną wódki. Najczęściej najkorzystniejsze jest zażywanie nie rozcieńczonego przez pierwszy miesiąc terapii, a później rozcieńczenie dawki, np. 4 krople na 10 ml. Mimo iż poprawa najczęściej jest zauważalna po upływie pierwszego miesiąca, leczenie trwa kilka miesięcy i być może trzeba będzie co miesiąc zmieniać eliksir. Wszystko zależy od danego przypadku. Na przykład po leczeniu negatywnego aspektu emocjonalnego problemu, wymagane jest leczenie wzmacniające pozytywny aspekt tej samej lub innej emocji.
  Eliksiry mogą być stosowane łącznie z każdą inną formą leczenia, nie zakłócając jej przebiegu. Eliksiry poleca się do leczenia problemów psychicznych i emocjonalnych, zaś jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, mogą stanowić jedynie uzupełnienie konwencjonalnego leczenia, dodatkowe wzmocnienie kuracji.

  Biżuteria

  Aby kamień oddziaływał na daną osobę musi mieć z nią kontakt. A kontakt taki zapewnia np. biżuteria. Przypominam o oczyszczaniu biżuterii, szczególnie tej wiekowej, bowiem może mieć wiele zgromadzonej, niekoniecznie pozytywnej energii. Można także nosić kamienie w woreczku np. na szyi jako rodzaj amuletu, wszywać w ubranie czy nawet nosić po prostu przy sobie: w kieszeni, portfelu, torebce itd. Ważne jest jednak wtedy, aby swój kamyczek co jakiś czas wziąć do ręki, by nawiązać z nim kontakt bezpośredni. Trzymając kamień minimum 10 minut w dłoni, otrzymasz zwiększoną dawkę energii.

  Kamienie w domu

  Również kamienie ustawione w naszym otoczeniu: w domu, pracy, samochodzie etc. wpływają na nasz organizm i energię w danym pomieszczeniu. Wysyłają subtelną energię, która w zależności od rodzaju kamienia posiada różne właściwości. Opis właściwości magicznych i leczniczych kamieni znajduje się w Mocy Kamieni. Polecam także kontakt z przedmiotami z danych kamieni, to oczywiste, że napój wychylony z kielicha wykonanego np. z agatu otrzyma jego pozytywną energię, która następnie wniknie w Ciebie.

  WRÓŻENIE ZA POMOCĄ KAMIENI

  Kamienie istniały od wieków i istnieć będą, dlatego też uważa się je za symbol mądrości i wieczności. A to z kolei podsunęło pomysł zwrócenia się do nich z prośbą o uzyskanie odpowiedzi na trudne i ważne pytania. Pragnę przedstawić bardzo prosty sposób na otrzymanie odpowiedzi twierdzącej lub przeczącej na zadane pytanie. Mimo prostoty ta metoda może okazać się bardzo skuteczna. Zachęcam do prób.
  Należy wybrać trzy kamienie: o jasnej barwie (np. opal, kryształ górski, kwarc różowy, biały agat - kaszalong), o barwie ciemnej (np. onyks, obsydian, lidyt, kocie oko) i o jakiejś zdecydowanej, dowolnej barwie (np. czerwony: karneol, jaspis; zielony: awenturyn, malachit; fioletowy: ametyst, fluoryt itp.). Istotne jest to, aby zdecydowanie się odróżniały barwą i miały jak najbardziej zbliżoną wielkość. Przy wyborze wróżebnych kamieni warto też posłużyć się którąś z metod wyboru kamieni opisanych wcześniej.
  Zadaj w myślach pytanie, na które uzyskasz odpowiedź "tak" lub "nie". Potrząśnij kamieniami trzymanymi w dłoniach usilnie myśląc o pytaniu i rzuć kamienie na jakąś płaską powierzchnię (może to być stół, chociaż najlepiej wyrzucić je po prostu na ziemię). Kiedy kamienie się zatrzymają, możesz odczytać odpowiedź, którą udzieliły Ci kamienie na Twoje pytanie. Kamień o jasnej barwie oznacza "tak", o ciemnej barwie "nie", zaś kolorowy kamień będzie pełnił funkcję wskaźnika. Jeśli jasny kamień znajdzie się w pobliżu wskaźnika, odpowiedź brzmi "tak" , jeżeli zaś ciemny znajdzie się bliżej wskaźnika to "nie" jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Gdy oba kamienie znajdą się w tej samej odległości od wskaźnika, nie ma właściwej odpowiedzi na Twoje pytanie.
  Wróżebne kamienie powinno się przechowywać w pudełeczku lub woreczku przeznaczonym tylko do tego celu. Gdy nabierzesz praktyki, udzielane przez kamienie odpowiedzi będziesz coraz lepiej i dokładniej interpretować. Pozycja kamieni, ich położenie względem wróżącego, zadawane pytania - to wszystko powinno być brane pod uwagę. W każdym razie im kamień będzie bliżej wskaźnika, tym silniejsza jest sugerowana odpowiedź.
  Praktyka i doświadczenie pozwolą Ci coraz dokładniej odczytywać przesłanie wróżebnych kamieni.

  DOPASOWANIE KAMIENI DO ZNAKÓW ZODIAKU

  Baran 21 III - 20 IV
  awenturyn, diament, granat, jaspis czerwony krwisty, karneol, krwawnik, obsydian, opal, rubin, sokole oko, turmalin rubelit.

  Byk 21 IV - 20 V
  agat, cytryn, chryzokola, kocie oko, kwarc różowy, malachit, rodochrozyt, rodonit, sodalit, szafir, szmaragd, turkus.

  Bliźnięta 21 V - 21 VI
  agat, akwamaryn, cytryn, błękitny beryl, bursztyn, chalcedon, chryzopraz, jaspis, karneol, kryształ górski, topaz, tygrysie oko.

  Rak 22 VI - 22 VII
  awenturyn, biały chalcedon, heliotrop, jadeit, kamień księżycowy, karneol, koral, kryształ górski, masa perłowa, opal, nefryt,selenit, szmaragd.

  Lew 23 VII - 23 VIII
  bawole oko, bursztyn, chryzolit, cytryn, diament, jaspis, granat, krzemień, kryształ górski, oliwin, rubin, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), topaz, tygrysie oko.

  Panna 24 VII - 23 IX
  agat, amazonit, cytryn, bursztyn, jaspis, karneol, hematyt (krwawnik), lapis lazuli, nefryt, opal, sodalit, sokole oko.

  Waga 24 IX - 23 X
  akwamaryn, chryzokola, diament, jadeit, jaspis, koral, kunzyt, lazuryt, perła, rodochrozyt, rodonit, szafir, turmalin, tygrysie oko.

  Skorpion 24 X - 22 XI
  agat, akwamaryn, czerwony i krwawy jaspis, granat, hematyt (krwawnik), koral, malachit, obsydian, opal, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), rubin, topaz.

  Strzelec 23 XI - 21 XII
  amazonit, ametyst, awenturyn, chryzokola, chalcedon, krzemień, lapis lazuli, lidyt, obsydian, opal, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), rubin, topaz.

  Koziorożec 22 XII - 20 I
  diament, granat, hematyt (krwawnik), jaspis, kamień księżycowy, kryształ górski, kwarc dymny, malachit, onyks, perła, rubin, selenit.

  Wodnik 21 I - 19 II
  ametyst, bawole oko, cyrkon, chryzokola, granat, koral, krzemień, lidyt, obsydian, opal, perła, szafir, topaz, turkus.

  Ryby 20 II - 20 III
  akwamaryn, ametyst, chryzolit (oliwin, perydot), fluoryt, kamień księżycowy, heliotrop, kocie oko, koral, perła, sardonyks (ciemno brązowy jaspis), turkus.

  Koniec xD


  Comment (6)
 • |