]

                                                                                                                       


 • 70 - Enty 19.12.2009 :: 17:26

  Comment (8)

  Opis wyglądu:
  Ich ciało do złudzenia przypomina drzewa, którymi się opiekują i wśród których żyją. Zamiast skóry, czy łusek chroni ich twór do złudzenia przypominający korę, jest on jednak o wiele bardziej wytrzymały oraz zdecydowanie grubszy od pierwowzoru. Ich wielkość kształtuje się na 10 do 15 metrów i jest głównie zależna od wieku stworzenia. Ich stopy przypominają konary starego drzewa, pozostawiające w ziemi dosyć dziwne odciski świadczące o tym, iż w trakcie swojego przemieszczania się ent jakby wrastał w podłoże, po którym stąpa. Dłonie ich zakończone są długimi szponami, stanowiącymi poza ogromną siłą oraz rozmiarami, główną broń tego stworzenia. Powierzchnia ich ciała jest doskonałym podłożem do wyrastania na niej drobnych krzewów, czy porostów. Powoduje to jeszcze doskonalsze przyrównanie tego gatunku do żyjącego drzewa. Nie mija się to jednak aż tak bardzo z prawdą, gdy prześledzi się cykl powstawania entów, jako stworzeń. Ich głowa zwieńczona jest konarami oraz gałęziami, które często pokryte są również liśćmi. Ich drzewokształtny wygląd sprawił, iż niejednokrotnie zamieszkują je licznie leśne stworzenia takie, jak ptaki czy gryzonie.

  Występowanie i zwyczaje:
  Enty zamieszkują tylko i wyłącznie lasy, którymi się opiekują, przepędzając nieproszonych gości, którzy niszczą, czy wycinają zdrowe drzewa. Pilnują one porządku wśród drzewostanu i w razie potrzeby sadzą nowe, powodując rozrastanie się lasu. Nie są stworzeniami agresywnymi i nigdy nie atakują bez powodu. Enty wiedzą dokładnie, które drzewa w lesie nie są potrzebne - gdyż zaatakowane szkodnikami, czy grzybami stanowią niebezpieczeństwo dla reszty - dlatego też nie atakują za każdym razem, gdy drwal z siekierą zbliża się, by wykonywać swoją pracę. Ent nie okazuje jawnie swojej obecności. Swoją energię życiową czerpią wprost z matki ziemi, co sprawia, iż nie muszą przyjmować innego pokarmu, czy polować. Nie rozmnażają się one w żaden sposób, jaki do tej pory znała nauka. Magia natury je zrodziła i ona też je chroni. Ent w pełni zasługuje na miano żywego drzewa, gdyż tym jest w rzeczywistości. Jedynie wieloletnie drzewa rosnące na węzłach magii mają szansę stać się entami lub dzrzewcami. Przez dekady czerpiąc moc natury poprzez korzenie i rozprowadzając ją po swym „ciele” drzewo może począć odczuwać niemal, jak każda inna żywa istota, lecz nawet wówczas upłynąć musi wiele czasu nim uzyska ono zdolność poruszania się.

  Zdolności specjalne:
  - niewrażliwość na magię natury – enty, jako stworzenia zrodzone z magii natury są niewrażliwa na wszelkie czary z tej dziedziny, jak również cechują się znaczną ochroną przeciw magii z dziedziny powietrza.

  - regeneracja - ent czerpie z magii natury nie tylko zwartości odżywcze, lecz również leczniczą magię ziemi. Może on na długi czas zapaść w swojego rodzaju letarg, czy sen w czasie którego staje się niemal nie do odróżnienia od zwykłego drzewa. Stan ten przyspiesza wielokrotnie czas leczenie się ran, jak również sprawia, iż „kora” okalająca jego ciało, staje się niemal niewrażliwa na obrażenia sieczne. Minusem takiego stanu jest niemal całkowity brak możliwości ruchowych enta.

  - mowa lasu – jako, iż ent wywodzi się z oddziaływania magii natury na drzewa, posiada możliwość „komunikacji” z roślinami. Nie jest to, jak się nam wyobraża rozmowa, lecz przekazywanie, czy odczytywanie zapachów, feromonów lub innych substancji chemicznych świadczących o stanie zdrowia, czy uszkodzeniach roślin.

  - podatność na ogień – jako stworzenia zrodzone z magii natury i posiadające twór koropodobny zamiast ciała, Enty stały się podatne na działanie ognia.

  Język Entów:
  Język Entów został stworzony przez nich prawdopodobnie po zetknięciu z Eldarami, którym zawdzięczają chęć posługiwania się mową. Część słów była zapożyczona z języka quenya i posklejana na sposób entów, niektóre słowa są zapożyczeniami z języka sindarińskiego.

  Ich mowa była niezwykle powolna (co odzwierciedlało ich głęboką niechęć do wyciągania pochopnych wniosków). Język był subtelny, intonacyjny, pełen zlepków słów, samogłosek, oparty na powtórzeniach, czego przykładem jest choćby słowo a-lalla-lalla-rumba-kamanda-linda-or-burume, co znaczy "wzgórze". Byli niezwykle uzdolnieni językowo - mowy innych stworzeń uczyli się bardzo szybko i nigdy ich nie zapominali. Preferowali języki elfów, a przede wszystkim starodawny dialekt Elfów Wysokiego Rodu. W języku Entów widoczne są więc wpływy innych języków - m.in. wspomnianego dialektu Elfów Godnych oraz quenya (np. Taurelilóma - tumbalemoma Tumbaletaura Lómanor, co znaczy "wieloleśno-cienisty-ciemnogłębokodolinny mroczny kraj głębokodolinnolesisty". Drzewiec w ten sposób dawał do zrozumienia, że "czarny cień leży w głębokich dolinach lasu").

  Historia entów:
  W czasach, gdy rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni, zamieszkiwali już tylko las Fangorn i powoli wymierali, ponieważ już pod koniec Pierwszej Ery rozdzielili się ze swoimi żonami, które zaginęły bez śladu. Niegdyś poszukiwali ich, lecz zaprzestali tego, co nie znaczy, że ich los jest im obojętny - wciąż mieli nadzieję, że żony się znajdą. Fangorn był postrzegany przez obcych jako miejsce straszne, przerażające, gdzie dla własnego dobra nie należy się zagłębiać.

  Zrodzili się oni z myśli Valiery Yavanny, Królowej Ziemi, i zostali jej Pasterzami Drzew. Opiekowali się olwarami (z języka quenya - "rzeczy rosnące z korzeniami w ziemi"). Przyjaźnili się z elfami. Najstarszym z entów był Drzewiec, z którym pod koniec III Ery spotkali się dwaj hobbici: Meriadok Brandybuck i Peregrin Tuk. W tym też czasie miał miejsce Ostatni Marsz Entów na Isengard. Ten czyn miał wielkie znaczenie dla Wojny o Pierścień, ponieważ zniszczyli potęgę Sarumana. Zanim opanowała go żądza władzy, bogactwa i zaślepienie złem, był on przyjacielem lasu, jednak gdy zaczął niszczyć drzewa, wzbudził ich gniew. Hobbici przekonali Drzewca, że należy zaatakować. Na wiecu entów poparli go inni mieszkańcy lasu.

  Na Północnych Bagnach Północnej Ćwiartki Halfast z Overhill w 3001 T.E. widział Enta. Możliwe, że ów ent był jedną z Entowych Żon, które dawno temu opuściły Las Fangorn .

  W języku staro-angielskim, będącym bazą do Eothriku "Ent" oznacza olbrzym, wielki.

  Morgoth "wynalazł" i stworzył zupełnie nową rasę, która wzorowana była na Onodrimach (Entach), a były to trolle. Są różne ich gatunki, tak jak i u entów.

  Entowe Żony (Entiany)
  Kobiety entów powstały, lub obudziły się, mniej więcej w tym samym czasie co elfy i entowie. Stworzyły i pielęgnowały własne ogrody na ziemiach znanych później jako Brunatne Pola (pomiędzy Mroczną Puszczą, a Mordorem). Kiedy Sauron zniszczył te ziemie, uciekły w dzikie regiony Śródziemia, znikając na zawsze z życia entów. Nikt ich później nie widział. W odróżnieniu od entów, wolały łąki i ogrody od lasów i puszcz, prowadząc inny tryb życia. Mógł to być jeden z powodów ucieczki, także od entów. Stało się to po wojnie Ostatniego Sojuszu (koniec Drugiej Ery).

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

  16

  17

  18


  Głosujcie na najlepszego xD

  OGŁOSZENIE
  Dnia
  1 stycznia 2010 roku w godzinach popołudniowych (dokładną godzinę podam
  w notce przed imprezą)  na tym blogu odbędzie sie Impreza Noworoczna
  oraz 1 urodziny bloga. Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.
  P.S: Proszę bardzo o wstawienie tego banera na swojego bloga lub w
  nowej notce.  Będę bardzo wdzięczny i zrewanżuje sie w dniu imprezy.
  Jeśli wstawicie piszcie w komach xD


  Comment (8)
 • |