]

                                                                                                                       


 • 89 - Illitchid 08.01.2010 :: 17:41

  Comment (17)

  Ilithidzi zwani również łupieżcami umysłu, to istoty zamieszkujące Podmrok. Koło drowów są to niekwestionowani władcy tej bezsłonecznej krainy. Poza niektórymi mrocznymi elfami nie ma chyba istoty, która dobrowolnie zechciałaby się z nimi spotkać.

  Łupieżcy umysłu mają około 180cm wzrostu i są to istoty w pewnym stopniu humanoidalne. Ich ciało jest niemile gumowate. Skóra jest bladofioletowa i nieustannie obcieka błyszczącym lepkim śluzem. Ich długie ręce są zakończone kościstymi cztero-palczastymi dłońmi z długimi ostrymi paznokciami. Głowy Ilithidów przypominają ośmiornice tyle, że posiadają tylko cztery macki, zaś otwór gębowy ma kształt okropnej szczeliny. Jeszcze więcej ?uroku? łupieżcom umysłu dodają ich białe, wyłupiaste oczy.

  Ilithidzi są istotami bardzo inteligentnymi, lecz tak przesiąkniętymi złem jak mało, które istoty zamieszkujące Krainy. Są strasznie samolubne i gdy wiedzą, że w starciu z przeciwnikiem nie mają szans, uciekają by zachować swoje życie. Łupieżcy umysłów między sobą komunikują się telepatycznie, lecz władają także podwspólnym.

  Społeczność łupieżców umysłu

  Ilithidzi żywią się mózgami innych istot. Ogłuszają ofiary siłą swego umysłu, i odciągają telepatycznie na bok by następnie pożywić się ich mózgami. Łupieżcy umysłu rzadko walczą wręcz, lecz jeśli są do tego zmuszone używają swych obślizgłych ośmiornicowych macek. Gdy uda im się przyczepić wszystkie swe cztery ohydne macki do głowy przeciwnika, Ilithidzi wysysają mózg bezradnej ofiary. Jedną z rozrywek tych okrutnych mieszkańców Podmroku jest urządzanie walk gladiatorów. Każdy łupieżca umysłu, który chce zdobyć swego gladiatora musi wpierw opanować jego mózg. Gdy uda im się ta sztuka, opanowana przez nich istota jest im całkowicie posłuszna. Kiedy walczy ona na arenie ze swym panem łączy ja telepatyczna więź. Ilithid przekazuje polecenia swemu niewolnikowi telepatycznie. Najczęstszymi sługusami łupieżców umysłu są duergarowie, niedźwieżuki oraz hakowe poczwary. Niewolnicy nie są wykorzystywani tylko do walk na arenie, lecz także do innych zajęć w pałacach swych panów.
  Łupieżcy umysłu zamieszkują w podziemnych miastach o populacji około 200 do 2000 osobników. Najwyższym bóstwem Ilithidów jest Wielki Mózg. Znajduje się on w sadzawce wypełnionej słonym pyłem, do której wrzuca się mózgi zmarłych Ilithidów.
  Łupieżcy umysłu jak już wiadomo są istotami samolubnymi, lecz mimo to często i chętnie ze sobą współpracują. Zbierają się w małe grupki zwane inkwizycją. Zwykle celem takiej grupy jest poszukiwanie wielkich i mrocznych tajemnic Podmroku.
  Kiedy zadanie przewyższa moc współpracujących ze sobą Ilithidów, tworzą oni tak zwany kult. Całej grupie przewodzą wówczas dwaj łupieżcy umysłu. Tak naprawdę nie wiadomo
  czemu kult wybiera na swych przywódców dwóch Ilithidów a nie jednego.  Bestia ta występuje w następujących światach fantasy:

  - Forgotten Realms

  - Greyhawk

  Obrazki xD

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

  16

  17

  18

  19

  20

  21

  22

  23

  24

  26

  27

  28


  Koniec xD

  Comment (17)
 • |