]

                                                                                                                       


 • 94 - Kotołak cz. 1 13.01.2010 :: 19:03

  Comment (9)

  Opis wyglądu:

  Są to humanoidzi lub tytani zarażeni straszna odmianą likantropii. Bardzo szybko po zarażeniu nabierają kocich cech. Zwykle po całkowitej przemianie, mierzą do 2m wzrostu, są bardzo wysportowani, giętcy i silni. Ciało ich są mocno umięśnione, bez grama zbędnego tłuszczu, dzięki czemu są niewiarygodnie szybcy i zwinni. Po swoich kocich przodkach dziedziczą długie, szpiczaste uszy. Miękkie i gęste futro porasta całe ich ciało. Mają kocią głowę z dużymi oczami i małym czarnym noskiem u nasady, z którego wyrastają długie, wrażliwe wąsy. Ich łapy (przednie i tylne) zakończone są aż pięcioma palcami, co różni je od zwierząt. Jeden z tych palców jest przeciwstawny do pozostałych dzięki temu z łatwością posługują się bronią. Jednak wcale nie muszą tego robić - ich ostre, jak brzytwa, wysuwalne we wszystkich czterech kończynach pazury i mocne kły, stanowią wprost idealne naturalne uzbrojenie. Władanie nim w żadnym stopniu nie spowalnia, ani nie krępuje kotołaka, dlatego wykorzystuje on w walce całą swoja nadzwyczajną szybkość. Po całkowitej przemianie, istoty te tracą swoją bystrość, jednak nie można powiedzieć że są całkiem głupie. Cechą charakterystyczną po której można łatwo odróżnić kotołaka to oczy, święcące w ciemnościach na zielono. Istoty te czasami chodzą odziane w zbroje, jednak zdarza się to rzadko.


  Występowanie i zwyczaje:

  Występują w dużych grupach, najczęściej na obrzeżach lasów. Bardzo rzadko atakują same - zwykle w mały stadach liczących od 6 do 15 osobników. Zabijają by jeść: ich głównym przysmakiem jest świeże, surowe mięso. Nie żywią się padliną, ani tym, czego same nie zabiły. Są doskonałymi tropicielami i potrafią atakować z zasadzki. Są aktywne głównie nocą, ponieważ wtedy doskonale widzą. Światło słoneczne je trochę razi, dlatego dzień wolą przespać w jaskini lub w cieniu drzew. Nie rozmnażają się, po prostu zarażają likantropią. Żeby do tego doszło wystarczy kontakt z ich krwią, czy tez śliną. Jednak w przypadku śliny musi ona zostać wprowadzona do organizmu. Oczywiście, istota zadrapana przez Kotołaka, też zostaje zarażona. Istoty te, co szerzy zdziwienie, potrafią pływać i nie boją się wody. Z natury są raczej leniwe i nie atakują bez powodu. Występuje u nich wyjątkowa cecha: gdy jeden z członków stada zostaje zabity, reszta próbuje go za wszelką cenę pomścić. Istota, która zabije odosobnionego z jakiś względów kotołaka, musi liczyć się z konsekwencjami walki z całym stadem.

  Specjalne zdolności:

  - naturalnie uzbrojony – Istota jest wyposażona w ostre kły i pazury, którymi doskonale posługuje się w walce.

  - widzenia w ciemnościach – Istota doskonale widzi w ciemnościach.

  - doskonały słuch – Istota ma bardzo wyczulony słuch, rozpoznaje dźwięki i potrafi jeden oddzielić od drugich.

  - posiadanie stada – Pozwala na porozumiewanie się w specjalny sposób z członkami stada. Dobre rozumienie się ze stadem podczas walki, czy polowania.

  - mistrz szybkości- istota jest niewyobrażalnie szybka. Potrafi zadać cios, którego przeciwnik nawet nie zauważy.

  - odporność na zimno – istota posiada futro, które chroni ją przed niskimi temperaturami.

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14

  15

  16

  17

  16

  17

  18

  19

  20

  21

  22

  23


  KONIEC xD

  Comment (9)
 • |