]

                                                                                                                       


 • 99 - Kraken 18.01.2010 :: 17:11

  Comment (24)

  Opis wyglądu:

  Kraken to morski potwór o kształcie zbliżonym do wielkiej ośmiornicy o zgniłozielonym kolorze. Długość jego ciała (wraz z mackami) wynosi do 20-30 m, ciężar może osiągać 20 ton. Z tułowia jego wyrasta kilkadziesiąt macek pokrytych ssawkami, którymi sprytnie chwyta okręt. Miażdży pokład, roztrzaskuje żagle, niszczy armaty i wybija potężne dziury, po czym na powierzchnię wystawia paszczę, która wygląda jak wielki rogowy dziób, który ma średnicę około pół metra i jest gęsto najeżony ostrymi kłami. Wyłapuje nim marynarzy, dla których nie ma już szans na ratunek. Stwór najczęściej przełamuje statek w pół, a następnie wciąga go w głębiny, zabawiając się wyłapywaniem dryfujących tu i ówdzie żeglarzy.


  Występowanie i zwyczaje:

  Całym szczęściem Kraken jest stworem, który dość rzadko napada na okręty pływające wśród brzegów, atakuje zaś intensywnie statki, które nieopatrznie wypływają na pełnym morzu. Jak powiadają bowiem stare księgi stwór ten najczęściej spoczywa gdzieś w mrocznych głębinach morskich, polując na podobne sobie poczwary i plugawie mnożąc się ku chwale mrocznych sił.

  Jedynym sposobem na pokonanie bestii jest zniszczenie jej głowy – dzielny marynarz może sprytnie wrzucić do pyska bestii siatkę wypełnioną beczułkami prochu, a następnie odpalić cały ładunek. Kilka salw armatnich celnie wymierzonych w pysk bestii także winno całą sprawę rozwiązać.

  Kraken wydaje się atakować chaotycznie, w nieregularnych odstępach czasu, oraz w różnych miejscach, krążą jednakoż plotki o tym, iż ktoś posiada władzę nad stworem – tajemny artefakt ukryty gdzieś na Wyspie Mew pozwala ujarzmić potwora i nagiąć jego wolę do własnych celów. Zwolennicy takiej opinii za dowód podają iż, dziwnym trafem, stwór zawsze atakuje statki Cesarstwa, z rzadka zaś starki pirackie z Twierdzy. Niektórzy mówią też, że artefakt owy ukryty jest głęboko w wulkanie, tam gdzie jeszcze nigdy noga ludzka ni innej istoty nie postała. Mówi się też, że artefakt owy ma taką moc, że zioła, które rosną nieopodal miejsca jego ukrycia moc jakowaś niesamowitą mają, lecz i one nadal pozostają niezdobytymi. Któż jednak mógłby kryć się za poczynaniami bestii i jakie są tego kogoś cele, pozostaje nadal nie odkrytą tajemnicą.


  Specjalne zdolności:

  - przyssanie - olbrzymie ramiona krakena uzbrojone są w specjalne przyssawki, którymi bestia łapie i potrafi unieruchomić nawet największe i najcięższe statki wojenne.

  - zwinność i szybkość - kraken pomimo swej ogromnej postury w wodzie jest zwinny i szybki.

  - silne i długie ramiona - kraken jest tak silny, że potrafi swymi mackami opleść duży statek i wciągnąć go całego w zimną głębinę.

  - rogowy dziób i ostre zęby – kraken potrafi połknąć porwaną ofiarę w całości.

  - nieobliczalność - ataki krakena są chaotyczne i nie można ich przewidzieć, może zatem zaatakować tak samo statek wojenny, jak i rybacką łupinkę. Normalnie nie można nim sterować, lecz istnieje legenda wg. której jest artefakt o wielkiej mocy, dzięki któremu można na jaki czas nad nim zapanować.

  - tajemnica - kraken to bardzo tajemnicza istota i tak na prawdę niewiele o niej jeszcze wiadomo. Zazwyczaj myli się go z Gigantyczną Ośmiornicą.

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  12

  13

  14


  Dzisiaj na tyle. Jutro notka jubileuszowa - setna. W jutrzejszej notencji dodam kilka dodatków mojej anonimowej koleżanki. POTTERNY oraz IKONKI. Gorąco Zapraszam xD


  Comment (24)
 • |